ریاضیات تجربی جامع از انتشارات خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز کتاب‌های کمک درسی و آموزشی مختلفی را در پایه‌های گوناگون به چاپ و نشر درآورده است که برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور یک منبع کمک درسی مناسب شناخته می‌شوند. در میان کتاب‌های این انتشارات کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی جامع نیز به چشم می‌خورد که دارای بخش‌های متنوعی می‌باشد.

 این کتاب علاوه بر ظاهر زیبا و جذاب، دارای درسنامه و پرسش‌های مختلف چهارگزینه‌ای است که در بخش‌هایی جداگانه به بررسی ویژگی‌های آنها خواهیم پرداخت. کتاب پیش رو که به صورت جامع به ریاضیات تجربی پرداخته است این امکان را برای مخاطبان خود فراهم کرده که با بررسی خط به خط آن بتوانند در رقابت‌های بزرگی همچون کنکورهای سراسری و آزاد موفق عمل نمایند. دانش آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته تجربی می‌توانند از کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی استفاده نمایند.

در کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی جامع به مباحث این درس در پایه‌های دهم و یازدهم و همچنین دوازدهم پرداخته شده است. هدف از نگارش این کتاب تست موفقیت در کنکورهای سراسری و آزاد عنوان شده و از این رو علاوه بر دانش آموزان سه پایه، دیگر داوطلبان نیز می‌توانند به مطالعه و بررسی آن بپردازند. هر فصل دارای موضوعات خاص و مشخصی است و در نگارش هر موضوع مانند تابع از سه پایه درسی استفاده شده است.

 ساده و روان بودن از ویژگی‌های نگارشی کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی محسوب می‌شود و هر فصل از چندین درس مجزا تشکیل شده است. کتاب کمک درسی پیش رو دارای دو جلد می‌باشد که در جلد اول که کتاب مورد نظر می‌باشد به درسنامه و پرسش‌های چهارگزینه‌ای اشاره شده و برای بررسی پاسخنامه تشریحی می‌بایست به سراغ جلد دوم این کتاب رفت.

درسنامه کتاب

کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی جامع دارای بخش مهم آموزشی با عنوان درسنامه می‌باشد. هر فصل دارای درسنامه‌های مشخصی است که در این بخش به بررسی آنها خواهیم پرداخت. از مهمترین ویژگی‌های هر درسنامه کوتاه و خلاصه بودن محتوای آن است.  نکته و تست در درسنامه‌های این کتاب به چشم می‌خورد و این موضوع برای خوانندگان حس خوبی ایجاد می‌کند. تجربیات نویسندگان کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی در نگارش درسنامه‌های آن استفاده شده است. مثال‌های حل شده در هر درسنامه جای داده شده‌اند تا دانش آموزان و داوطلبان قبل از حل هر تست بتوانند با تسلط بیشتری در آزمون‌های مختلف شرکت نمایند. سوالات چهارگزینه‌ای متنوعی در هر درسنامه جای داده شده‌اند که میزان سطح آنها با یکدیگر متفاوت است.

ویژگی‌های درسنامه کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی

درسنامه‌های کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی جامع دارای ویژگی‌های مختلفی است. از مهمترین ویژگی‌های درسنامه این کتاب عنوان شدن موضوعاتی است که شاید اغلب آنها در کتاب‌های درسی ذکر نشده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به مبحث محور کتانژانت اشاره کرد که در بخش مثلثات این کتاب کمک درسی عنوان شده هر چند در کتاب درسی هیچ گونه آموزشی برای آن اختصاص داده نشده است. در مجموع این کتاب چهار گزینه‌ای تمامی مباحث آموزشی کتاب‌های درسی سه پایه را در برگرفته و حتی به فراتر از آنها پرداخته است.

تست‌های کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای ریاضیات تجربی

کتاب دارای تست‌های متنوع با سطوح مختلف است. پرسش‌های چهارگزینه‌ای این کتاب دارای کمیت‌های بالایی می‌باشند. در فصل‌های مختلف این کتاب شاهد ۳۴۰۶ تست متفاوت خواهید بود.  در بخش تابع، تعداد تست به ۵۲۳ مورد می‌رسد که با بررسی آنها دیگر دانش آموزان نیاز به منابع دیگری نخواهند داشت. از سیاست‌های کلی این کتاب می‌توان به تست‌هایی با عنوان کتاب درسی اشاره کرد که در نگارش آنها به تمرین‌های کتاب توجه بسیاری شده است. سوالات چهارگزینه‌ای که در داخل و خارج از کشور در کنکورهای مختلف استفاده شده‌اند نیز در این کتاب مشاهده می‌شوند. تست‌های این کتاب پس از هر درسنامه عنوان شده‌اند و تلاش شده بر اساس آسان به دشوار طبقه بندی شوند. سوالاتی با عنوان رعد از جمله تست‌های دشوار این کتاب محسوب می‌شوند. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به پاسخنامه کلیدی سوالات آن اشاره کرد.

 

خرید با تخفیف از سایت 100konkur.com

جلد 1

جلد 2

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.