کنکور 1400 از آن چه که فکر می کنید به شما نزدیک تر است. کنکور سراسری هر سال در زمان‌های مشخص با توجه به رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. منابع آموزشی برای کنکور، هر سال مشخص می‌شوند و داوطلبان با توجه به منابع، خود را برای آزمون آماده می‌کنند. کنکور 1400 در مقایسه با کنکور‌های چند سال اخیر دچار تغییراتی شده است. منابع درسی در این کنکور بر اساس دروس پایه دهم، یازدهم و دوازدهم برای تمام داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم است. با توجه به اهمیت این کنکور، ما در این مطلب اطلاعات لازم برای شرکت در این آزمون را به شما ارائه می‌دهیم.

تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰

کنکور سراسری هر ساله و در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار می شود. تاریخ برگزاری آزمون سراسری 1400 توسط اطلاعیه ای از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ اطلاع رسانی می شود. البته تاریخ و ساعت دقیق آزمون برای هر یک از گروه های آزمایشی در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هر یک از داوطلبان درج خواهد شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا کنکور سراسری 1400 به تاخیر افتاده و در چهار روز برگزار می گردد. روزهای چهارشنبه 9 تیر ماه لغایت روز شنبه 12 تیر برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است. لذا داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام کرده اند، می بایست در تاریخ مذکور با آمادگی کامل سرجلسه این آزمون حاضر شوند. جزئیات زمان دقیق برگزاری آزمون های هر یک از گروه های ازمایشی به شرح جدول زیر می باشد:

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰
گروه آزمایشی تاریخ و ساعت برگزاری
ریاضی فیزیک صبح روز پنجشنبه 1400/04/10
علوم تجربی صبح روز جمعه 1400/04/11
علوم انسانی صبح روز پنجشنبه 1400/04/10
هنر صبح روز چهارشنبه 1400/04/09
زبان های خارجی صبح روز شنبه 1400/04/12

تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ از نهم لغایت دوازدهم تیرماه در نظر گرفته شده است.

کارت ورود به جلسه مجوز ورود داوطلبان به جلسه تمامی آزمون های سراسری است بنابراین تمام داوطلبانی که ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ را انجام دادند، می بایست طبق اطلاعیه های سازمان سنجش، چند روز پیش از تاریخ برگزاری این آزمون، با اطلاعات ثبت نامی وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1400 خود را از سایت دانلود و پرینت آن را روز آزمون به همراه داشته باشند.

آن دسته از داوطلبانی که در کارت ورود به جلسه خود اشتباه یا مغایرتی مشاهده نمودند، در فرصت باقیمانده تا روز برگزاری آزمون می بایست نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند تا در آینده دچار مشکلی نشوند. لازم به ذکر است که برخی از این اطلاعات از طریق سایت سنجش و برخی دیگر از طریق باجه های رفع نقص کنکور سراسری ۱۴۰۰ اصلاح می گردند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.