اشتراک گذاری این خبر

کنکور ۱۴۰۰ از آن چه که فکر می کنید به شما نزدیک تر است. کنکور سراسری هر سال در زمان‌های مشخص با توجه به رشته‌های مختلف برگزار می‌شود. منابع آموزشی برای کنکور، هر سال مشخص می‌شوند و داوطلبان با توجه به منابع، خود را برای آزمون آماده می‌کنند. کنکور ۱۴۰۰ در مقایسه با کنکور‌های چند سال اخیر دچار تغییراتی شده است. منابع درسی در این کنکور بر اساس دروس پایه دهم، یازدهم و دوازدهم برای تمام داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم است. با توجه به اهمیت این کنکور، ما در این مطلب اطلاعات لازم برای شرکت در این آزمون را به شما ارائه می‌دهیم.

تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰

کنکور سراسری هر ساله و در پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان برگزار می شود. تاریخ برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۰ توسط اطلاعیه ای از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ اطلاع رسانی می شود. البته تاریخ و ساعت دقیق آزمون برای هر یک از گروه های آزمایشی در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هر یک از داوطلبان درج خواهد شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا کنکور سراسری ۱۴۰۰ به تاخیر افتاده و در چهار روز برگزار می گردد. روزهای چهارشنبه ۹ تیر ماه لغایت روز شنبه ۱۲ تیر برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شده است. لذا داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام کرده اند، می بایست در تاریخ مذکور با آمادگی کامل سرجلسه این آزمون حاضر شوند. جزئیات زمان دقیق برگزاری آزمون های هر یک از گروه های ازمایشی به شرح جدول زیر می باشد:

زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰
گروه آزمایشی تاریخ و ساعت برگزاری
ریاضی فیزیک صبح روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
علوم تجربی صبح روز جمعه ۱۴۰۰/۰۴/۱۱
علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
هنر صبح روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
زبان های خارجی صبح روز شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۲

تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ از نهم لغایت دوازدهم تیرماه در نظر گرفته شده است.

کارت ورود به جلسه مجوز ورود داوطلبان به جلسه تمامی آزمون های سراسری است بنابراین تمام داوطلبانی که ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ را انجام دادند، می بایست طبق اطلاعیه های سازمان سنجش، چند روز پیش از تاریخ برگزاری این آزمون، با اطلاعات ثبت نامی وارد سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۱۴۰۰ خود را از سایت دانلود و پرینت آن را روز آزمون به همراه داشته باشند.

آن دسته از داوطلبانی که در کارت ورود به جلسه خود اشتباه یا مغایرتی مشاهده نمودند، در فرصت باقیمانده تا روز برگزاری آزمون می بایست نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند تا در آینده دچار مشکلی نشوند. لازم به ذکر است که برخی از این اطلاعات از طریق سایت سنجش و برخی دیگر از طریق باجه های رفع نقص کنکور سراسری ۱۴۰۰ اصلاح می گردند.

مشترک شدن در خبرنامه ما

به روز رسانی دریافت کنید و از بهترین ها بیاموزید

اخبار و رویدادهای بیشتری در خصوص کتاب و کنکور و تیزهوشان مشاده کنید.

اخبار

عید سعید فطر مبارک

عید فطر عید پایان یافتن رمضان نیستعید بر آمدن انسانی نو از خاکستر‌های خویشتن خویش استچونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می‌شودعید فطر

آیا می خواهید دانش خود را تقویت کنید؟

با ما تماس بگیرید و در تماس باشید

💳 ارسال تصویر تراکنش کارت به کارت

شماره کارت: 3529-4934-1410-6362

علیرضا احمدزاده سبزه وار