✅ چهار دلیل علمی که چرا کودکان باید در طبیعت حضور داشته باشند:

اشتراک گذاری این خبر

📝 در ادامه قسمتی از مقاله ضرورت حضور کودکان در طبیعت را از نظر می گذرانید :
.
⁦1️⃣⁩طبق گفته بن کلسکی در برنامه تدتاک با عنوان « به طبیعت نزدیک شو » در سال ۲۰۱۴ تعداد کودکانی که در طبیعت و فضای باز حضور دارند نسبت به تعداد نسل والدینشان نصف شده است . او کودکان سال ۱۹۷۰ را با کودکان سال ۲۰۰۰ مقایسه کرد ؛ در یک ارتباط مستقیم ، میزان چاقی کودکان در این مدت زمان سه برابر شده بود ، که احتمالا یکی از اصلی ترین پیامدهای در خانه ماندن است . بدیهی است که این اتفاق به لطف تغییر سبک زندگی ، افزایش سريع فعالیت های کم تحرک و شیوع بازی های ویدئویی به جای فعالیت های بدنی رخ داده و اتفاقی نبوده است .
.
⁦2️⃣⁩ یک مطالعه در مرکز تحقیقات چشم پزشکی نیز در سال ۲۰۱۱ نشان داد : با هر یک ساعت زمان اضافه ای که در طبیعت و خارج منزل سپری کنید ، % ۲ از اختلالات مربوط به نزدیک بینی کاهش می یابد » . بنابراین هر یک ساعت سپری شده در خارج از منزل ، ریسک از دست دادن توانایی دیدن اشیاء نزدیک را ۲ % کاهش می دهد .
.
⁦3️⃣⁩ « ذره ای آلودگی هرگز به کسی آسیب نمی رساند » . من فکر می کنم آدم خوش شانسی هستم که این جمله را در طول زمان رشد خود بارها شنیدم ؛ مثلا هنگامی که غذایی را که بر زمین ریخته بود خوردم و یا روزهایی که پابرهنه بر زمین ها می دویدم . ایده والدين من این بود که یک سیستم ایمنی قوی یعنی نترسیدن مدام از میکروب ها و آلودگی ها ، اما در آن زمان نمی دانستم این مفهوم کاملا علمی است .
.
⁦4️⃣⁩ کودکانی که بیشتر در طبیعت و خارج از منزل حضور داشته و بازی می کنند ، بزرگسالانی هستند که در آینده از طبیعت محافظت می کنند . بله درست است ، مطالعات نشان می دهند افرادی که در طرفدار حفاظت از محیط زیست هستند ، معمولا افرادی هستند که در جوانی و سنین پایین بیشتر در طبیعت و فضای باز حضور داشته اند .

مشترک شدن در خبرنامه ما

به روز رسانی دریافت کنید و از بهترین ها بیاموزید

اخبار و رویدادهای بیشتری در خصوص کتاب و کنکور و تیزهوشان مشاده کنید.

آیا می خواهید دانش خود را تقویت کنید؟

با ما تماس بگیرید و در تماس باشید

💳 ارسال تصویر تراکنش کارت به کارت

شماره کارت: 6362-1410-4934-3529

علیرضا احمدزاده سبزه وار

شماره سفارش*
نام و نام خانوادگی*
اظلاعات تراکنش را وارد کنید ↓*
تاریخ، مبلغ، شماره پیگیری، 4 رقم آخر شماره کارت