هزار تست زیست شناسی جامع دریافت دکتر عمارلو

اشتراک گذاری این خبر

نقد و بررسی هزار تست زیست عمارلو

کتاب 1000 تست زیست جامع نشر دریافت نوشته ی مشترک علی محمد عمارلو و میعاد مختاری است. دکتر علی محمد عمارلو کتاب های دیگری از جمله زیست شناسی 1 دریافت و همایش دریافت را نیز برای این انتشارات تالیف کرده اند که مورد توجه دانش آموزان زیادی قرار گفته است. نکته ی جالب توجه در مورد این کتاب همکاری ایزدمهر احمدی نژاد رتبه ی 1 کنکور سراسری چند سال اخیر است که شاید این مساله نیز برای دانش آموزان جذابیت زیادی داشته باشد.

محتوای هزار تست زیست نشر دریافت

این کتاب شامل 20 آزمون درس زیست به همراه پاسخ تشریحی کامل هزار تست است. هم چنین در انتهای کتاب پاسخ کلیدی آزمون ها هم قرار داده شده تا دانش آموزانی که می خواهند کنکور را شبیه سازی کنند بتوانند درصدهای خود را از روی پاسخ کلیدی تست ها سریع محاسبه کرده و در وقتشان صرفه جویی کنند. همچنین در انتهای کتاب مولف تعدادی پاسخبرگ قرار داده تا دانش آموز هنگام آزمون دادن، گزینه ها را داخل این پاسخبرگ ها وارد کند و حل سوالات با نظم بیشتری همراه باشد.

بعد از اتمام هر آزمون پاسخ تشریحی آن قرار داده شده است. در پاسخ های تشریحی ابتدا گزینه ی درست معرفی شده و بعد از آن گزینه های غلط نیز بررسی شده اند. پیشنهاد می شود بعد از هر آزمون درصورتی که به هر سوالی درست پاسخ داده اید علت نادست بودن گزینه های نادرست را نیز مطالعه کنید. این مساله 2 مزیت مهم دارد:

الف: خواندن گزینه های نادرست باعث می شود سایر مطالب یک فصل علاوه بر مطالب صورت سوال دوره شود.

ب: ممکن است از مباحثی که در گزینه های نادرست توضیح داده شده در سوالات دیگر استفاده شود و همین چند بار خواندن مطالب به شما کمک می کند در حل تست ها و انتخاب گزینه ی درست سرعت عمل بیشتری داشته باشید.

مقایسه ی  1000 تست زیست نشر دریافت عمارلو و موج آزمون زیست الگو

مشابهت ها

دو کتاب 1000 تست زیست نشر دریافت و موج آزمون زیست الگو از نظر منطق تا حد زیادی مشابه هم هستند. یعنی در هر دو کتاب 20 آزمون از درس زیست شناسی قرار داده شده تا دانش آموزان در دوران جمع بندی و نزدیک به کنکور بتوانند خود را در درس زیست محک زده و با محاسبه ی درصدها بعد از هر آزمون جایگاه کلی خود را در این درس بدانند. هم چنین در هر دو کتاب بعد از آزمون ها پاسخ تشریحی تست ها قرار داده و دو کتاب نیز فاقد درسنامه هستند.

تفاوت ها

یکی از تفاوت های مهم دو کتاب مقدمه ی کتاب هاست!!! در کتاب هزار تست نشر دریافت مولف هیچ مقدمه ای برای دانش آموزان ننوشته تا اندکی نحوه ی مطالعه و استفاده ی درست از کتاب را برای مخاطب خود توضیح دهد. در صورتی که در کتاب موج آزمون زیست الگو مولف در مقدمه نحوه ی چینش سوالات، تعداد آزمون ها، درجه ی سختی تست ها و منابع سوالات را دقیق ذکر کرده و هم چنین زمان پیشنهادی برای هر آزمون را با توجه به درجه ی سختی آن مشخص کرده و تقریبا تکلیف هر دانش آموز بعد از شروع کردن کتاب مشخص است. در صورتی که در کتاب هزار تست هم چنین مقدمه ای وجود ندارد و دانش آموز به محض باز کردن کتاب با تس ها مواجه می شود که حتی نمی داند منبع آن ها دقیقا چیست؟! تالیفی هستند یا کنکوری و یا ترکیبی از هر دو؟!

یکی دیگر از تفاوت های دو کتاب قسمت پاسخ تشریحی است. در پاسخ تشریحی موج آزمون الگو نویسنده نکته های مهم درس را در کادری قرار داده و هم چنین برای بعضی گزینه ها تله های تستی را نیز به صورت کامل تشریح کرده و به خوبی از نمودارها و جداول در پاسخ تشریحی استفاده شده است. این مساله جذابیت مطالعه ی این قسمت را برای دانش آموزان تا حد زیادی افزایش می دهد. در حالی که در کتاب هزار تست دریافت فقط علت نادرستی سایر گزینه ها در پاسخ تشریحی مشخص شده است که با توجه به یکنواخت بودن آن شاید برای مطالعه ی پشت سرهم کمی حوصله سر بر به نظر بیاید!

 

لینک خرید کتاب 

مشترک شدن در خبرنامه ما

به روز رسانی دریافت کنید و از بهترین ها بیاموزید

اخبار و رویدادهای بیشتری در خصوص کتاب و کنکور و تیزهوشان مشاده کنید.

آیا می خواهید دانش خود را تقویت کنید؟

با ما تماس بگیرید و در تماس باشید

💳 ارسال تصویر تراکنش کارت به کارت

شماره کارت: 6362-1410-4934-3529

علیرضا احمدزاده سبزه وار

شماره سفارش*
نام و نام خانوادگی*
اظلاعات تراکنش را وارد کنید ↓*
تاریخ، مبلغ، شماره پیگیری، 4 رقم آخر شماره کارت